Dźwig - model

Ten projekt był zadaniem czysto modelarskim. Robot nie miał wykonywać żadnego konkretnego programu. Chciałem zbudować działający dźwig, a czy mi się to udało to sam oceń.

Do budowy tego robota wykorzystałem kilka dodatkowych części, niedostępnych w zestawie NXT. Była to między innymi długa belka z ząbkami, która pozwoliła mi skonstruować wysuwane ramię. Obrót robota zagwarantowany jest przez duże koło zębate, natomiast podnoszenie końcówki wysięgnika przez zwijaną linkę.

Projekt zaliczam do udanych, jakkolwiek jego funkcjonalność jest znikoma. Można go zaliczyć do robotów proof-of-concept.

Wideo

Galeria

Galeria 3D

Obrazy w tej galerii możesz oglądać jedynie przy użyciu specjalnych czerwono-niebieskich okularów. Można je nabyć w wielu sklepach internetowych za bardzo małe pieniądze.


Kod programu

Brak programu.

Pokaż/ukryj cały kod

Komentarze

Zębatka z Allegro. Sterowanie przez BT z telefonu.

Dodane przez: Admin | 2012-04-10

Robot(?) średni w porównaniu do pozostałych. A i gdzie znalazłeś taką zębatkę, no i czym tam sterowałeś?

Dodane przez: Azerim | 2012-04-10

Wymyśliłem taki dźwig tylko z fajnym zastosowaniem. Robot ma na lince kulę, szuka przeszkody podjeżdża do niej i się przed nią zatrzymuje. Zaczyna machać kulą na boki, a gdy kula się wystarczająco rozhuśta to szybko do niej się zbliża i kula uderza przeszkodę. Niestety musiałem pożyczyć od kolegi jeszcze dwa silniczki. Jestem z niego zadowolony. Do testów używałem małych domków z kart ;) Robot je rozbijał (równie dobrze mógłby w nie wjechać ale to by już nie miało tego czegoś;] )i jechał dalej szukać następnej rzeczy do rozbicia. PS. zostawiłem na stole włączonego robota i wyszedłem z pokoju, robot mi zrzucił szklankę na ziemie więc uwaga ;)

Dodane przez: Anonymous | 2011-10-05

fajne

Dodane przez: Anonymous | 2011-05-06

Dodaj swój komentarz